• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

/Files/images/SAM_5233.JPG/Files/images/SAM_5225.JPG/Files/images/SAM_5235.JPG/Files/images/SAM_5266.JPG

Нагородження активних учасників тижня книги

Пам'ятка читача

Якщо хочеш поговорити з ким-небудь - відкрий книгу. Якщо ти занудьгував - візьми книгу. Якщо хочеш одержати пораду - відшукай у книзі. Якщо прагнеш, знайти друга - подружись з книгою. Якщо мрієш стати справжньою людиною - читай книгу. Якщо хочеш, відчути безмежні можливості людського розуму - працюй із книгою.

Єдині вимоги до учнів щодо використання та збереження підручників:

1. Пам'ятай, що бережливе ставлення до книги завдання державної ваги.

2. Одержавши підручник, обгорни його.

3.Слідкуй за чистотою книги, не читай під час їжі, не бери брудними руками.

4. Не загортай сторінок, а користуйся закладкою.

5. Не роби на сторінках підручника помилок, записів тощо.

6. Не клади в книгу олівці, ручки, інші товсті предмети: від цього псується палітурка.

7. Читаючи підручник, не згортай його палітурками одна до одної - від цього сторінки підручника розпадаються.

8. Слідкуй за станом книги, своєчасно ремонтуй їх.

9. Пам'ятай: підручник повинен служити учням не менше 5 років і бути чистим, цілим.

10. У кінці навчального року своєчасно повертай підручники у бібліотеку тільки у відмінному стані, бо на нього чекають твої молодші товариші.

11. Бережи свого вірного, мудрого друга - книгу.

Завітайте до нашої бібліотеки!

/Files/images/SAM_1528.JPG/Files/images/SAM_3911.JPG/Files/images/SAM_1525.JPG/Files/images/SAM_1614.JPG/Files/images/SAM_1616.JPG/Files/images/SAM_1617.JPG/Files/images/SAM_1615.JPG/Files/images/SAM_1622.JPG

Цікаві факти про книги

Цікавинки про книги

Історія виникнення книги бере свій початок з тих часів, коли створивши писемність, людство починає шукати способи матеріалізувати свої думки, передати наступним поколінням накопичені століттями знання та досвід.

До винайдення Йоганном Гутенбергом (1400 – 1468) книгодрукування, книжки були рукописні, наприклад книга-сувій із текстом “Іліади” Гомера довжиною близько…150 метрів.

У бібліотеці індійського міста Адьяр зберігаються сотні книжок, що писалися на аркушах, виготовлених з пальмового листя. Сторінки таких книжок прикрашали золотом, дорогоцінним камінням.

Серед старовинних монгольських і тібетських книг є справжні манускрипти, тексти яких писалися сумішшю золота, срібла, коралів, перлів, бірюзи, глазурі, перламутру, сталі та міді. Є тут також книжки з текстами, вишитими по шовку та сап’яну різнокольоровими нитками… без жодного вузлика.

Ще одна унікальна книжка, сторінки якої зроблені із срібла, а букви “написані” золотом. На виготовлення такого ювелірного шедевру було витрачено більш ніж 50 кілограмів золота та близько 600 кілограмів срібла.

В наші часи з’явилася “металева книга”. Виготовив її коваль Костов з болгарського міста Враца. Книга, 22 сторінки якої зроблені із… заліза, важить близько 4 кілограмів, хоча розміри її звичні – 18 на 22 сантиметри.

Серед книжок зустрічаються справжні велетні. Так, одним з найтовщих романів, напевно, слід вважати “Кларису” – роман англійського письменника Семюела Річардсона. Він містить 984 870 слів, майже на 200 тисяч слів більше, ніж у Біблії. Роман побачив світ у середині XVIII століття.

Але пальма першості у створенні подібного роману належить японському письменникові XIX століття. Автор працював над ним 40 років. Роман складається із 100 томів по тисячі сторінок у кожному, вага одного примірника 60 кілограмів. У романі налічується майже 32 мільйони слів.

Не менш цікаве і “Диявольське Євангеліє”, яке зберігається у королівській бібліотеці в Стокгольмі. Його обкладинка зроблена з дубових дощок товщиною 4 сантиметри, а прикрашають книгу масивні защіпки з кованого заліза. На виготовлення пергаментних сторінок пішло понад 100 козячих шкір.

З виданням “Історії Південної півкулі”, що було видруковано у США, можливо знайомитися лише за допомогою…спеціального двигуна, адже важить вона 225 кілограмів, в розгорнутому вигляді її ширина дорівнює 2 метри 70 сантиметрів, а висота - 2 метри.

А ось мода на так звані мініатюрні книжки виникла наприкінці 18 століття, завдяки примхам Марії-Антуанетти, яка забажала носити улюблені книжки…в рукавичці. Однак ще задовго до цього робилися спроби виготовлення таких оригінальних видань. Прародителькою їх можна вважати старовинну рукописну мініатюрну книгу, яка зберігається в Єреванському книгосховищі Матенадаран. ЇЇ вага лише - 19 грамів.

Найменша книжка видана у 1896 році в італійському місті Падуя, її розмір 16 мм х 11 мм, що дорівнює приблизно розміру нігтя на великому пальці руки. У цій книзі надрукований лист Галілео Галілея.

Одна з найбільших бібліотек світу — Національна бібліотека конгресу США. Заснована вона у 1800 році. Її книжковий фонд налічує 40 мільйонів примірників.

Найменша у світі бібліотека розташована в індійському місті Амрістаре. У ній є ... одна книжка.

Найбільша бібліотека в Україні — Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. Заснована вона у 1714 році.

Найперший у світі буквар з'явився в Англії у 1491 році. Написаний він був латинською мовою.

На стінах храму у Фівах висічений древній літопис. Стіни храму є своєрідною книгою, найбільшою у світі за своїми розмірами, оскільки кам'яні сторінки її сягають сорока метрів завширшки.

КУТОЧОК

ЧИТАЧА

/Files/images/SAM_5137.JPG/Files/images/SAM_5139.JPG/Files/images/SAM_5141.JPG/Files/images/SAM_5140.JPG/Files/images/SAM_5138.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 30576